Seria z Saszą Załuską - Katarzyna Bonda - Oficjalna strona

Przejdź do treści
Pochłaniacz
Katarzyna Bonda

ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI: „Zapamiętajcie to nazwisko: Katarzyna Bonda została właśnie królową polskiego kryminału”.Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki.Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik – były piosenkarz i autor przeboju Dziewczyna z północy – chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody. Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.
Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru 2015
Róża Gali 2014

Wydanie rosyjskie – okładka rosyjskiego wydania
Wydanie niemieckie – okładka niemieckiego wydania

Seria: Cztery żywioły Saszy Załuskiej – POWIETRZE
Wydawca:  MUZA SA
Data premiery: 21.05.2014
Liczba stron: 672
 
www.katarzynabonda.pl

                        
Okularnik
Katarzyna Bonda

Sasza Załuska postanawia wrócić do policji. Najpierw jednak wyjeżdża na Podlasie do Hajnówki, by raz na zawsze uporządkować swoje życie osobiste. Profilerka uczestniczy w tradycyjnym białoruskim weselu i staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń. Uprowadzona panna młoda to kolejna kobieta, związana z lokalnym przedsiębiorcą, która zaginęła bez śladu. Tymczasem w okolicznych lasach wciąż znajdowane są ludzkie szczątki. W każdej z tych niewyjaśnionych spraw przewija się auto – mercedes okularnik. Na jaw wychodzą także mroczne sekrety mieszkańców miasta silnie związane z przeszłością. W 1946 roku na terenach Podlasia oddział jednego z „żołnierzy wyklętych” – Romualda Rajsa „Burego” – dokonał pogromu wsi prawosławnych. Na oczach Saszy sielskie miasteczko zmienia się w arenę krwawych porachunków, podczas których z pełną siłą odżywają polsko-białoruskie antagonizmy.

Nagroda Bestsellery Empiku 2015
Wyróżnienie Komendanta Szkoły Policji w Pile 2015

Seria: Cztery żywioły Saszy Załuskiej – ZIEMIA
Wydawca:  MUZA SA
Data premiery: 15.05.2015
Liczba stron: 848
 
www.katarzynabonda.pl

 
Lampiony
Katarzyna Bonda

Trzecia z serii czterech książek o utalentowanej profilerce Saszy Załuskiej. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z własnej przeszłości. Hipnotyzująca Łódź, tajemnicze miasto, które nikomu, kto choć raz się w nim znalazł, nie da już o sobie zapomnieć. I Sasza Załuska, która będzie musiała stawić czoła szalonemu podpalaczowi.
Lampiony  – kolejna po Pochłaniaczu i Okularniku część bestsellerowej serii ,,Cztery żywioły Saszy Załuskiej”.

Seria: Cztery żywioły Saszy Załuskiej – OGIEŃ
Wydawca: MUZA SA
Data premiery: 28.09.2016
Liczba stron: 640
 
www.katarzynabonda.pl

 
Czerwony Pająk
Katarzyna Bonda

Córka Saszy Załuskiej zostaje uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udaje się jej odnaleźć. Prywatne śledztwo Saszy wykazuje, że porwanie dziewczynki jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera wywiadu, pseudonim Dziadek, niegdyś przełożonego Załuskiej. To w jego posiadaniu znajdowało się archiwum kompromitujące najważniejszych polskich polityków. Teraz jednak dokumenty zniknęły. W ich poszukiwaniach biorą udział wszystkie zainteresowane strony – zarówno mafiosi, jak i politycy oraz służby specjalne – a komuś niezwykle zależy na tym, żeby to właśnie Sasza je odnalazła. Porywacze wiedzą, że aby ocalić życie córki, Załuska zgodzi się na wszystko.
W starej torpedowni w Gdyni nurek znajduje zwłoki kobiety. Jeszcze zanim badanie DNA potwierdzi tożsamość ofiary, komendant Robert Duchnowski rozpoznaje ciało…

Seria: Cztery żywioły Saszy Załuskiej – WODA
Wydawca: MUZA SA
Data premiery: 23.05.2018
Liczba stron: 816
 
www.katarzynabonda.pl

 

Wróć do spisu treści