Podręcznik - Katarzyna Bonda - Oficjalna strona

Przejdź do treści
Maszyna do pisania
Katarzyna Bonda

Pisania, jak każdego zawodu, można się nauczyć. Kurs kreatywnego pisania Katarzyny Bondy, królowej polskiego kryminału, da początkującym pisarzom narzędzia, by mogli swoje pisarskie pomysły realizować pewnie, świadomie i coraz doskonalej. Wyjaśni, jak wygląda struktura powieści i w przystępny sposób uporządkuje teorię konstruowania tekstów literackich. Pomoże także przyszłym pisarzom w odkrywaniu ich mocnych stron, otworzy ich na inną percepcję świata, nauczy samodyscypliny oraz tego, jak szukać tematów i pomysłów.

„Tak, uczę ludzi pisać. Lubię dzielić się swoją wiedzą, pomagać adeptom, wydobywać ich z odmętów grafomanii. Spokojnie, to nie przytyk, gdyż każdy pisarz jest trochę grafomanem. Nie piszę za moich podopiecznych, nie redaguję, nie narzucam im swojej percepcji świata. Staram się jedynie – jak akuszerka – pomagać w ich „literackich porodach”. Bo pisanie książek to nie poezja, gdzie pocałunek Muzy zapładnia twórcę do napisania wiersza, zaś iluminacja jest cenniejsza niż warsztat. Pisanie książek to ciężka, także fizyczna, praca. By napisać kilkaset stron powieści trzeba mieć naprawdę twardy koniec kręgosłupa, a przy tym jednak nadal pozostać artystą. Moim zdaniem to właśnie literatura – a nie film, jak przekonywał towarzysz Lenin – jest królową sztuk. I choć kiedyś sama nie wierzyłam, że to ma sens, bojkotowałam, wyśmiewałam, kpiłam, dziś odszczekuję publicznie:
pisania można, a nawet trzeba się nauczyć!”.
Katarzyna Bonda

Wydawca: MUZA SA
Premiera: 04.02.2015
Liczba stron: 320
 
www.katarzynabonda.pl

 
Planer
Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda uważa, że pisania można się nauczyć. Warto jej zaufać, bo – oprócz wydawania bestsellerów – od lat uczy innych pisarskiego rzemiosła. Każdy z nas, przynajmniej od czasu do czasu, staje przed wyzwaniem, by jak najlepiej wyrazić swoje myśli i uczucia, opisać jakieś wydarzenie, przekazać coś ważnego. Ta publikacja przyda się więc każdemu. Na stronach Planera znajdziecie porady, ćwiczenia, motywujące refleksje. Jest w nim dużo miejsca na notatki. Został tak skonstruowany, by – nie tylko planowo i konsekwentnie doskonalić warsztat – ale też lepiej rozumieć jak ważna jest w naszym życiu sztuka operowania słowami. Pisanie jest sposobem na samodoskonalenie, uczy otwartości. Warto przyjrzeć się sobie i znaleźć indywidualny styl. „Dzięki pisaniu podwójnie przeżywamy nasze pragnienia, jesteśmy bliżej marzeń, oswajamy się z trudnymi emocjami. Organizujemy wspólnotę, która świat przeżywa podobnie. Lepiej rozumiemy tych, co mają odmienne zdanie.”
Katarzyna Bonda

Planer powstał na podstawie książki „Maszyna do pisania” autorstwa Katarzyny Bondy i stanowi jej opracowanie.
Wydawca: Eurograf BIS
Liczba stron: 176

 
www.katarzynabonda.pl

 
Wróć do spisu treści